Recenze - naši klienti nám napsali

Tip: Nevěřte všemu co vám o nás napovídá někdo jiný, jedná se pouze o účelové jednání. Přijeďte se za námi podívat v rámci dnů otevřených dveří a zjistíte, že vše je jinak, což potvrzují i recenze a vzkazy našich absolventů.

Jan

Přeji hezký pohodový večer, Kamile,
nedá mi to, abych Vám nenapsal, že si dnes píšu 120 dní bez alkoholu. Na konci ledna 2020 jdu na menší operační zákrok a tak jsem absolvoval předoperační vyšetření. Byl jsem mile překvapen nad výsledky rozboru krve, moči a EKG. Všechny ukazatele mám po dlouhé době v normě. Játra, ledviny, tuky, cukr, cholesterol, tlak,prostatu, plíce atd., a to za pouhé 4 měsíce od doby, kdy jsem i díky vám přestal chlastat. Takže děkuji za Litvínov a hodiny strávené s Vámi, terapeuty a psychology. Musím poděkovat Vám a Alence za příklad, že to bez alkoholu jde. Plním si své předsevzetí, být dobrý manžel, táta, děda a opět být tím pánem co jsem kdysi býval. Také vyřiďte mé poděkování Andrejce, Marcelce a Davidovi. Děkuji a těším se na shledanou v Litvinové při jednom z vašich prodloužených udržovacích víkendů.

Nikola

Dlouho jsem žila v zahraničí a hledala jsem sama sebe. Tolik otázek mi probíhalo hlavou, proč jsem nešťastná, proč upřednostňuji samotu, proč mám v sobě zlost a hněv, viděla jsem život a lidi černější, než samotnou tmu. Naivně jsem si myslela, že řešení najdu v alkoholu....i když jsem měla kolem sebe milující lidi, kteří se mi snažili pomoct a moc se kvůli mně léta trápili, tak jsem je "neviděla" a "neslyšela". Věděla jsem, že je něco se mnou špatně, jen jsem nevěděla co. Několik let jsem navštěvovala terapeuty, psychology, dokonce jsem byla i v jedné státní léčebně, ale jen krátce. Po každé této zkušenosti, jsem byla ještě víc zmatenější....byla jsem zoufalá, smutná, pesimistická, naštvaná, nešťastná, pro mě byl den nocí a noc byla jednou velkou noční můrou, kdy jsem usínala pomalu s lahví v ruce...Moc jsem si přála, aby mi někdo pomohl, hledala jsem všude možně a nevím vlastně ani jak a kde, ale narazila jsem na internetové stránky programu www.zacitzit.cz v Litvínově. Šla jsem tam s pocitem, že "třeba mi pomohou", protože nikdo před tím to ještě nedokázal. Přijela jsem se strachem, ale zároveň i s pocitem naděje, že to může být místo, kde mi mohou pomoct a kde mohu znovu "začít žít".

Hned první den mě všichni přivítali tak krásně, že si připadáte jako ve snu. Myslíte si, že to není opravdové, ale po třech týdnech, které jsem tam strávila zjistíte, že ono to je skutečné. Lidé, kteří Vám mohou pomoct opravdu existují. Kamil, Alenka, Andrejka, David, Marcelka, Pepa a spousta dalších lidí, které jsem kolem sebe měla, včetně hotelového personálu a "spolubojovníků", mi dokázali odpovědět na mé otázky, pomohli mi vyřešit mé trápení, úzkost, důvod mého pití, naučit mít se ráda a mít ráda lidi a reálný život kolem sebe, umět jim naslouchat a porozumět a hlavně porozumět sama sobě. Program "začít žít" se stal jednou velkou a neodlučitelnou součástí mého života, nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat za všechno, co pro mě udělali. Mohla bych tady vypsat, všechno, co se událo během mého třítýdenního pobytu v Litvínově, ale bohužel to nelze popsat slovy, to si musí člověk zažít.

Odjížděla jsem šťastná, na jednu stranu lehčí, protože jsem si už nenesla na zádech ten velký batoh se starostmi a trápením, a na druhou stranu bohatší...bohatší o pravé přátelé, zkušenosti, vědomosti … znovu cítím radost a znovu se směji … den už není nocí a noc není noční můrou. Děkuji Vám všem, kteří jste mi pomohli se probojovat zpět k opravdovému životu.

Romana

Ahojda všem mým milovaným terapeutům. :-)
Podávám hlášení z konce léta: včera jsem zdárně ukončila letní kurz pracovnice v soc. službách. Z 60ti otázek 3 chyby a odevzdala jsem jako první... jojo jsem Hujer..musím se prostě pochválit.
Od září nastupuji do nové práce za velmi slušných podmínek, není to sice profese doslova pomáhající, ale penízky potřebuji, abych byla více soběstačná. To je teď moje priorita.
Doufám že se vám všem daří skvěle a léto jste si užili a baterky sluníčkem dobyli.
Mám vás ráda a děkuji ještě jednou...střízlivá...
Romana :*

Martina

Před nástupem do vašeho programu jsem jednala i s jiným zařízením v Čechách. Konkurence na vás nenechala nit suchou, namísto toho, aby mne přesvědčili k nástupu k nim, mne naopak popíchli k tomu, abych vás navštívila v rámci vašich dnů otevřených dveří a sama tak zjistila jak se věci mají. Upřímně, byla jsem rozhodnuta, že pokud je pravda to co o vás tvrdí konkurence, chtěla jsem vás nahlásit příslušných orgánům, že děláte něco čeho nejste schopni.

Jsem velice pragmatický člověk a tak abych měla srovnání vzala jsem to cestou k vám přes zařízení vaší konkurence, abych měla srovnání. Už příjezd k vám, pohled na hotel a vlídné přijetí vašeho zástupce mne utvrdilo v tom, že se nemá věřit všemu co mi kdo "nakuká" do telefonu. První neformální schůzka se nesla v přátelském duchu s cílem pojmenovat příčiny mého pití a zjistit jak jsem na tom s motivací. Velice na mne zapůsobilo, že neberete každého, byť by se vám to finančně vyplatilo, ale pouze ty, kteří fakt chtějí na sobě pracovat. Bylo vidět, že to neděláte pro peníze, ale protože chcete pomáhat. Za srovnatelnou cenu s konkurencí nabízíte podstatně kvalitnější služby v nesrovnatelně krásnějším prostředí. Na této první konzultaci jsme se dohodli, že nastoupím do nového turnusu za 14 dnů.

Celých těch 14 dnů jsem přemýšlela o tom jestli to náhodou nezvládnu sama, bylo mi líto peněz. Nakonec jsem vytrvala a nastoupila. Hned na první individuální terapii mě paní Gábina rozebrala a zjistila, kde je zakopanej pes a na čem tedy budeme ty tři týdny pracovat. Skupina, která byla se mnou v turnusu, nebyla početná, takže jsem zjistila, že jste mi nekecali. V turnusu nás bylo pět, všichni byli motivováni, že opravdu chtějí změnit svůj život. Tomu také odpovídala práce ve skupině, všichni byli aktivní a spolupracovali. S Davidem jsem absolvovala i hypnózu, byl to pro mne nový pohled, doporučuji to všem. Na vašem programu se mi líbilo i to, že je hodně pestrý, je doplňován koučingem, Qigongem, Mindfulness, reflexní terapií a dokonce i nutriční poradkyní. Hotel je na vysoké úrovni. Možnost vybírat si jídlo z běžného jídelního lístku Restaurace bych nejspíš v jiném zařízení neměla. Výstupní sezení jsem probrečela, nechtělo se mi domů, našla jsem nové kamarády a lidi, na které se mohu kdykoliv obrátit. Od ukončení mojí léčby sice uplynul krátký čas, stále na sobě pracuji a vím že díky vám to zvládnu. Děkuji všem kolem zacitzit.cz, jste skvělý.

PS: Malá rada na závěr pro ty co hledají pomoc. Nevěřte všemu co vám kdo řekne do telefonu, zpravidla je to přesně naopak. Zajeďte se nejdříve přesvědčit sami na vlastní oči a zjistíte, že vše je úplně jinak.

Martina 

Lenka 42 let

Dobrý den,

 

Vy, kteří jste se proklikali až sem a čtete tyto řádky, hledáte odpovědi na vaše otázky jak pomoci sobě nebo někomu ze svých blízkých...

Já jsem si dlouho nechtěla připustit, že mám problém s alkoholem, vždy jsem si říkala, že dát si večer skleničku, je vlastně normální:).S přicházejícími problémy v manželství, kladenými nároky v práci i v domácnosti, už to nebyla sklenička, ale lahev. Frekvence pití večerní lahve se zkracovala a zkracovala...Začala jsem pít i přes den, utíkala od problémů do jiného světa, do světa opilosti. Na tento můj stav musela přihlížet celá rodina včetně mých dětí, styděla jsem se.....Za to, že nejsem silná, za to, že piju....

Dlouho se vše tajilo před ostatními, ale jak to tak bývá....ten tomu, tamten zase tomu, až jsem měla pocit, že už to ví prostě všichni. To mi taky nepřidalo k mému psychickému stavu a tak jsem pila vesele dál. Ráno, v poledne, večer, bylo mi to jedno. Když už jsem měla dost, většinou jsem usnula a spala celé hodiny.

Přišla jsem o vše, hlavně o důvěru své rodiny, důvěru sama v sebe. Moje kocoviny byly těžší a těžší. Hlavně ta morální, ze které se nevyspíte. Začala jsem si uvědomovat, že tohle už nezvládnu. Jedna z mých příbuzných mi poslala odkaz na soukromou léčebnu v Litvínově, věděla, že představa jít do státní léčebny byla pro mne šílená. Uvědomila jsem si, že potřebuji odbornou pomoc. Můj první vystrašený hovor byl s panem Kamilem Burdou, pan Burda zněl velice sympaticky a mile . Možná i tohle byl impuls k tomu se rozhodnout právě pro Litvínov.

Na hotel Loučky jsem přijela rozklepaná, nervózní a vystrašená...Vůbec jsem nevěděla a neuměla si představit, co mě tam čeká, a hlavně ty tři týdny bez mých dětí...Po prvním odpoledni a prvním skupinovém sezení jsem se uklidnila a začala jsem se věnovat hlavně sama sobě a svým myšlenkám...Volnost, kterou jsme měli, mě uklidňovala, jít si kamkoliv během svého volna bylo opravdu nesvazující. Musím říct, že klienti, co tam byli se mnou, mi moc pomáhali .Nikdo neměl potřebu nic schovávat a myslím, že jsme měli pocit, že mi alkoholici si rozumíme v tom, co druhý říká a ani jsme se nemuseli snažit se to pochopit. Přišlo to nějak samo. Dostali jsme rozpis terapií na celý týden, jak individuální, tak skupinové terapie. Přístup terapeutů byl úžasný, nikdy jsem nevěřila, že během vlastně jednoho dne, mi může být takhle dobře. Byla jsem obklopena úžasnými lidmi, klienty, terapeuty a víc a víc jsem si uvědomovala, proč se vlastně tohle všechno stalo, a asi se i muselo stát....Je to opravdu z mé strany zázrak, co s námi všemi dokázali udělat, co udělali s naší myslí i duší...Tři týdny opravdu rychle uběhli a ze mě byl zase zpátky ten cílevědomý a sebejistý člověk. Cítila jsem se úžasně. Samozřejmě jsem byla šťastná za sebe, ale i za to, že jsem v lidech, kteří mi v Litvínově pomohli, našla tvz."Novou rodinu." A to nepíšu jen o terapeutech:).

Alexander

O litvínovském programu Restart Life jsem se dozvěděl od své terapeutky a z Googlu. Měl jsem za sebou několik měsíců intenzivního pití a hledal jsem okamžitou pomoc. Jsem proto vděčný manažeru projektu panu Burdovi, že mi umožnil po pondělní domluvě nastoupit hned ve středu na 28-denní pobyt. Zpětně si uvědomuji, že čekaní jen o trochu delší by rozjelo další kolo nekonečných večírků se zničujícím vlivem na mé zdraví, rodinu i práci. Pobyt v Litvínově mě opravdu kompletně restaroval. Tento příspěvek píši v den “oslav” 100 dní své abstinence, za které vděčím litvínovskému týmu, jeho terapeutům i novým přátelům “v boji”, které jsem tam potkal.

Jana

Dobrý den Vám přeji,

V roce 2017 jsem u Vás byla na 28 denním léčebném pobytu závislosti na alkoholu, kterou již jsem v minulosti podstoupila v jiném soukromém zařízení ve středních Čechách. Po zkušenostech z předchozí léčby musím podotknout, že jsem si myslela, že už mě nic nepomůže a závislosti se nezbavím.!  Nyní  už vím, že jsem zvolila tu správnou cestu a to k Vám. Nejen, že jste naprosto profesionální team, ale s jakou lidskostí a něžností přistupujete k nám alkoholově závislým jsem se ještě nesetkala. Vrátili jste zpět do života mojí maličkost, opět mám radost a chuť znovu žít. A proto bych chtěla celému teamu Začít žít velice poděkovat. Jste lidi na  správném místě.

S úctou k Vaší práci a lidskému přístupu Vás zdraví Jana

Lukáš, Liberec

Od smrti otce před 10 lety se léčím u psychiatra z úzkostí. Ten mi také na vás dal kontakt. Můj stav se už dlouho neměnil, proto jsem chtěl zkusit něco jiného. Po absolvování vašeho programu jsem byl opět u něj na kontrole a dostal od něj pochvalu, že se můj stav zlepšil. Dokonce jsme i snížili dávky medikamentů. Až budu mít více volna v práci tak k vám opět přijedu na další měsíc. Předběžně se mnou počítejte v květnu 2018.

s pozdravem Lukáš, Liberec

Radek, Plzeň

Důstojné, lidské a na úrovni podmínky k léčbě. Už jenom pobyt v hotelu byl relax sám o sobě. Chodit do kina, na koncerty, na hokej, do sauny a do bazénu to je to co budu v budoucnu vyhledávat místo hospody. Naučili jste mě jak naložit s volným časem a jak si ho zorganizovat. Použil jsem i vašich metod ihned po návratu, abych se vyhnul kritickým situacím. Ještě jednou díky. PS: Tu sjezdovku na Mezáku do roka vyběhnu jak jsem slíbil.

 

Monika

Ve druhé polovině listopadu 2017 jsem absolvovala léčbu závislosti na alkoholu, a s tím spojené úzkosti v soukromé společnosti "Restart života" v Litvínově. Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat celému týmu erudovaných psychoterapeutů (Romanovi-hlavnímu terapeutovi, Davidovi a Gabriele), a zvláště jednatelům společnosti panu Kamilu Burdovi a paní Aleně Brettové, za to, že našli sílu a čas vybudovat, tak potřebné zařízení v České republice. Těchto zařízení je opravdu málo. V hotelu si připadáte jako člověk, nikdo vás neponižuje, máte svobodu a volnost. Terapie probíhá cestou KBT individuálně a skupinově. KBT mně velmi pomohla, a troufám si říct, že nejenom mně, ale i většině účastníkům terapie. Velký dík patří rovněž Katce a Kasie, které nám s láskou předávali své zkušenosti a vědomosti z oblasti, pro mě dosud neznámé, mindfullness a meditace. Psychoterapeuti nám vysvětlili, že naše závislost na alkoholu, je důsledek několika faktorů (výchova, dětství, stresové situace v dospělosti atd.), na kterých je potřeba s psychoterapeutem pracovat. Ve volném čase jsme mohli chodit plavat, do fitka, kina, masáže, kosmetiku, hokej, procházet se v přírodě... Domů jsem se vrátila s určitým nadhledem, pozitivně naladěná, abstinující alkoholička. Pokud bych zase sklouzla tam, kam už nechci, nebudu hledat nic jiného než "Restart života", protože vím, že mi tam pomůžou.

Vaše vděčná klientka Monika

Josef, Praha

Ve svém životě jsem si již prošel mnohým. Již jsme absolvoval jsem několik pobytů ve státních léčebnách, které jsem však mojí vinou nedokončil a vždy podepsal reverse. Asi to prostředí, ve kterém léčba probíhala mi nesedělo. Moje problémy s pitím se však stále stupňovaly a já věděl, že to sám nezvládnu. Vyhledal jsem si stránky zacitzit.cz a přihlásil se na 28 denní pobyt. V průběhu pobytu jsem byl mile překvapen jak celý tým terapeutů funguje, jak jsou terapie intenzivní a jak se můj stav postupně zlepšuje. Díky terapiím jsem snad našel toho zakopaného psa. Program je umístěn do nového hotelu s milými recepčními. I tím, že jsme se stravovali v hotelové restauraci jsem si připadal jako na dovolené. Skvělý byl i přístup šéfů firmu, se kterými jsem se mohl bavit o všem co mě trápí a co jsem si prožil. Bylo na nich vidět, že přesně ví co chci říct, protože si tím prošli také a nemají to vyčtené z knih. Všem kolem Restartu moc děkuji. Na jaře mě tam znovu máte, ale už jenom jako hosta na vaše tématické skupiny, kterých se rád zúčastním, abych byl stále ve střehu.

Petra, Olomouc

Cítím se jako znovu narozená. Naprosto úžasné prostředí a lidičky, kteří se o mě celý měsíc starali. Jsem ráda, že jsem našla odvahu a nastoupila k vám. Ten den, kdy jsem k Vám přijela budu slavit jako svoje druhé narozeniny. Pozdravujte ode mě terapeuty, byli skvělí a svým lidským přístupem mě zejména ze začátku zklidnili a pomohli překonat můj strach z léčby. Moc moc vám děkuji